Sharp Electronics dystrybutorem marki Pantum w Polsce

Sharp Electronics dystrybutorem marki Pantum w Polsce

Sharp poinformował o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z międzynarodową firmą Pantum, która projektuje, produkuje i sprzedaje drukarki laserowe. Na mocy podpisanej umowy, firma Sharp stała się dystrybutorem urządzeń Pantum na terenie Polski.

Szymon Trela, Senior Product Manager CEE komentuje ”Urządzenia Pantum stanowią doskonałe uzupełnienie naszej linii produktowej, dzięki temu nasza oferta będzie kompletna. W jej skład będą wchodziły zarówno zaawansowane systemy druku, jak również niewielkie, osobiste urządzenia, które znajdą zastosowanie zarówno w biurze, jak i w domu. Nasi klienci i partnerzy skorzystają na możliwości szerokiego wyboru spośród bogatej linii urządzeń drukujących A4 o równie bogatej funkcjonlaności, sprawdzonej niezawodności oraz atrakcyjnych kosztach eksploatacji.”


Pantum jest międzynarodową firmą, której misją jest dostarczanie klientom niezawodnych, atrakcyjnych cenowo i przyjaznych dla środowiska rozwiązań druku. Od czasu wprowadzenia pierwszego modelu w 2010 roku, firma Pantum rozwinęła  swoją ofertę rozwiązań dla druku o szeroką gamę drukarek, po usługi zarządzania drukiem. Pantum produkuje wielofunkcyjne oraz jednofunkcyjne modele A4 oraz A3, w wariantach kolor i mono.


Rafał Szarzyński, Regional Sales Manager mówi „Podpisanie przez nas umowy o statusie dystrybutora produktów Pantum jest ważnym krokiem, który pozwoli nam na poszerzenie aktualnej oferty dla partnerów. Czasy w jakich obecnie przyszło nam funkcjonować stawiają przed nami wiele wyzwań. Mam tutaj na myśli chociażby problemy związane z dostępnością sprzętu drukującego u większości producentów. My postawiliśmy na silną, rozwojową markę o dużym potencjale produkcyjnym, ale również wysokiej jakości. Model dystrybucji jaki przyjęliśmy opiera się na sprzedaży dwóch kategorii linii biznesowych. Jedna dostępna będzie w ofercie każdego z naszych partnerów natomiast druga jedynie u wybranych partnerów handlowych.  W każdym razie te linie cechują najniższe na rynku koszty eksploatacji przy zachowaniu jednocześnie niskiej ceny samego produktu. Oczywiście wszystkie będą dostępne zarówno w modelu zakupu, jak i w usłudze dzierżawy oraz kontraktu za kopię.”


Aktualna sieć sprzedaży firmy Pantum obejmuje ponad 80 krajów i regionów na całym świecie, między innymi Chiny, USA, Kanadę, Europę, Bliski Wschód czy Afrykę Południową. Natomiast oddziały handlowe i centra serwisowe Pantum zostały założone w Chinach, USA i Europie.


„Cieszymy się, że wspólnie z firmą Sharp będziemy pracować nad rozwojem Pantuma w Polsce. Sharp jest dla nas strategicznym partnerem biznesowym, z którym mamy nadzieję zbudować długoterminową relację. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się uzyskać super wyniki sprzedaży i dzielić się radością z wspólnego sukcesu.” – skomentował Stephen Chen, Senior Sales Manager, Pantum.