Sharp z największym monitorem na świecie!

Sharp z największym monitorem na świecie!

Firma Sharp ogłosiła wprowadzenie nowego, 120-calowego monitora LCD 8K do zastosowań profesjonalnych, wykorzystującego technologię UV²A.


Sharp 8M-B120C

Najnowszy Sharp 8M-B120C wyposażony w  ekran o największej na świecie przekątnej, w segmencie monitorów 8K. Zaprojektowany został z myślą o użytkownikach, dla których wyjątkowo szczegółowy i ostry obraz jest priorytetem.


Monitor 8M-B120C został wyposażony w panel LCD o powierzchni 4m², wykorzystujący 33 miliony pikseli. Oferowana przez urządzenie rozdzielczość 8K jest czterokrotnie większa niż 4K Ultra HD i 16-krotnie większa niż Full HD. Sharp 8M-B120C odtwarza obrazy w rozdzielczości wyższej niż jesteśmy w stanie uchwycić. Zapewnia to znaczące korzyści dla coraz większej liczby firm, które polegają na wysokim poziomie szczegółowości i dokładności wyświetlanych informacji na ekranie – stacje transmitujące sygnał wizyjny, ośrodki projektowe czy branża medyczna, a także w miejscach, które przetwarzają duże ilości danych pod presją czasu, takich jak kontrola ruchu lotniczego czy giełda papierów wartościowych.Co więcej?

Wyświetlacz 8K oferuje wyjątkową jakość obrazu i zwiększoną dokładność odwzorowania barw dzięki szerokiej gamie kolorów i zoptymalizowanemu podświetleniu LED. Funkcja HDR (High Dynamic Range), dodatkowo poprawia głębię obrazu, poprzez zwiększenie kontrastu  i zakresu kolorów, tworząc bardziej nasycony, a także naturalny obraz. Wyświetlacz zapewnia jasność 600 cd/m² i aż do 1000 cd/m² przy szczytowych poziomach podczas współpracy z lokalnym przyciemnianiem do 2048 stref, zapewniając w ten sposób wysoki poziom kontrastu.


Funkcja podwojenia ramki

W celu płynnej obsługi wideo, 8M-B120C wykorzystuje funkcję podwojenia ramki (frame doubler), z częstotliwością odświeżania do 120Hz, czyli do 120 obrazów na sekundę - dwa razy szybciej niż oferuje większość nowoczesnych monitorów (60Hz). Zmniejsza to rozmycie obrazu podczas dynamicznych scen ruchu, dzięki czemu sceny akcji wydają się bardziej realistyczne.  


Ogromne możliwości

Cztery porty HDMI 2.0a 4K pozwalają na bezproblemowe wprowadzenie sygnału 8K lub podzielenie ekranu w trybie 2x2. Przy wykorzystaniu portu HDMI 2.1 pozwala użytkownikom na uzyskanie przepustowości do 48 Gbit/s.Komentarz Cezarego Mąka

Cezary Mąka, Business Development Manager CEE, mówi: "Nasz najnowszy monitor oferuje najlepszą w swojej klasie technologię 8K w największym wyświetlaczu, jaki kiedykolwiek wprowadzono na rynek. Jesteśmy podekscytowani dalszym rozwojem naszego portfolio w zakresie monitorów 8K, aby jeszcze bardziej wspierać firmy, które wymagają najwyższej jakości obrazu w zastosowaniach profesjonalnych."